Dit is een selectie uit de ‘San Marzano’-groep; een echte Italiaanse “pomodori”.
Indien u meer wilt weten over de ‘San Marzano’ tomaten, open dan de onderstaande link:
⟹ Lees hier verder over de ‘San Marzano’ tomaten.
Draagt langwerpige rood gekleurde vruchten met relatief droog vruchtvlees, waardoor ze met name geschikt zijn voor verwerking (pastasaus, soep). ‘San Marzano’ wordt wel gezien als de beste kooktomaat ter wereld.
De planten groeien als een stamtomaat, zodat de dieven die worden gevormd moeten worden weggenomen.
Ten opzichte van de andere pomodori ‘San Marzano lungo 2 – selezione Uni’ constateren wij de navolgende verschillen:
- de gewasopbouw van de planten is iets meer open;
- de eerste vruchten rijpen wat vroeger (ook hier kunnen rijpe vruchten zeer lang aan de plant blijven hangen, zonder dat ze snel gaan scheuren of rotten);
- de vruchten zijn gemiddeld wat groter (gemiddeld vruchtgewicht 110 à 115 gram);
- de vruchten zijn wat breder van vorm (iets minder langwerpig), dit geldt met name voor de eerste vruchten aan de plant, de latere vruchten zijn wel wat langwerpiger van vorm;
- de vruchten hebben een wat onregelmatiger, minder glad oppervlak;
- de vruchten zijn wat gevoeliger voor het vormen van groenkragen (zie foto).
Aantal zaden per verpakking:
Omdat er erg weinig zaden in de vruchten zitten, is het moeilijk om er grote hoeveelheden zaden van te winnen. Daarom bevinden zich in één verpakking 10 zaden.